Zarząd Zieleni Miejskiej w Rybniku

Organizacja Dnia Wszystkich Świętych na rybnickich cmentarzach komunalnych

Epidemia koronawirusa raczej nie spowoduje, iż cmentarze zostaną zamknięte, czego się obawiano. Trzeba jednak liczyć się z obostrzeniami, które aktualnie obowiązują. Na terenach cmentarzy należy zakrywać usta i nos. Należy również pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Apelujemy do osób odwiedzających  cmentarze, aby nie pozostawiać prac porządkowych i dekoracyjnych na ostatni moment. Zalecamy, aby prace te rozłożyć w czasie.

Cmentarz komunalny przy ul. Rudzkiej w dniach poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych będzie otwarty w godz. od 7.00 do 20.00, natomiast w dniu 1 listopada br. bramy cmentarza pozostaną otwarte od godz. 6.00 do godz. 23.00.

Jak co roku w Dzień Wszystkich Świętych ruchem samochodowym w okolicy cmentarza komunalnego w Rybniku, przy ul. Rudzkiej kierować będzie Straż Miejska i Policja. Na parking przylegający do Domu Przedpogrzebowego będą kierowane tylko samochody z osobami posiadającymi kartę parkingową dla osób niepełnosprawnych. Pozostałe samochody kierowane będą na okoliczne parkingi: ul. Jaskółcza, ul. Rudzka, ul. Kotucza.

Powrót do listy aktualności

2020 © Copyright Zarząd Zieleni Miejskiej Rybnik