Zarząd Zieleni Miejskiej w Rybniku

Wielkanoc 2021

To jest kolejny rok i kolejne święta, kiedy pandemia wnika w nas wprowadzając niepokój i lęk, zaburzając przeżywanie świąt. Na przekór wszechogarniającej bezradności w stosunku do otaczających nas realiów, chcemy wprowadzić w przestrzeń miejską odrobinę normalności i tradycji. Dlatego postanowiliśmy przyozdobić miejskie zakątki kwiatami, pisankami oraz wielkanocnym zwierzyńcem.

Przygotowania do świąt zainicjowaliśmy już na początku lutego. Opracowaliśmy koncepcję wystroju miasta, odkurzyliśmy stare dekoracje i rozpoczęliśmy wyrób i renowację świątecznych ozdób w naszej „zielonej” manufakturze. Chociaż trudno w to uwierzyć, w tym roku większość dekoracji pochodzi z lat ubiegłych, nadaliśmy im tylko nowe życie. Podczas dwóch miesięcy nasi uzdolnienie pracownicy sadzili, malowali, kleili, montowali oraz dekorowali elementy ozdobne, które ukształtowały miejskie dekoracje.

W tygodniu poprzedzającym niedzielę palmową zainstalowaliśmy wszystkie komponenty w przestrzeni miejskiej:

na rynku spotkacie wiosenną łąkę z trawami ozdobnymi, kwitnącymi kwiatami cebulowymi, pisankami olbrzymich rozmiarów oraz zajączkami i kurkami siedzącymi na grzędach.

Na skwerze z fontanną obok Urzędu Miasta podziw wzbudzi olbrzymich rozmiarów pisanka osadzona w gnieździe. Ponadto na sąsiadującym platanie obok poczty latają żółte ptaszki oraz kwitną w koszach forsycje.

Po skarpie teatralnej kicają brzozowe zajączki, natomiast na placu wolności fruwają ptaszki zostawiając na gałęziach delikatne piórka.

Świąteczny klimat dotarł również na Plac św. Jana Pawła II , gdzie pojawiły się setki maleńkich jajeczek na klonach oraz zakwitły kwiaty cebulowe w donicach. Znaleźć tam również można kosze z dużymi jajami, ciekawe czyje to?

Poza tym jak co roku schodząc deptakiem podziwiać można gniazda z kolorowymi pisankami oraz opierzone zielone kule na ścieżce profesora Libury.

Na zakończenie 3 kolorowe zajączki, które dotarły na skwer przy Nacynie, które uśmiechają się do przechodniów.

Z pewnością szczęście ma ten, kto zdążył już to wszystko zobaczyć. Zdajemy sobie sprawę, że czas jest bardzo trudny i niepewny. Nie wiemy co nas czeka w najbliższych dniach, lecz chcemy Was zaprosić na bezpieczny spacer zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa.

Powrót do listy aktualności

2020 © Copyright Zarząd Zieleni Miejskiej Rybnik